AMO Mokotów

Projekt edukacyjny

Przedszkole Międzynarodowe

Każdy z nas w pracy, w szkole, podczas wakacji za granicą ma do czynienia z obcym językiem i odmiennością kultury. Dlatego chcemy już od najmłodszych lat dostarczać dzieciom zarówno z Polski jak i z całego świata wysokiej jakości, dwujęzycznej (angielskiej i polskiej) wszechstronnej edukacji. Aby to osiągnąć najważniejsza jest systematyczność, dlatego język angielski jest z nami każdego dnia od poniedziałku do piątku 4h dziennie.

Istnieją badania, z których wynika, że w okresie przedszkolnym najłatwiej opanować prawidłową wymowę w języku obcym. W późniejszym czasie wpływ języka ojczystego i nawyki językowe są znacznie silniejsze. Dlatego w tym miejscu zaczynamy przygodę również z innymi językami świata.

Wiemy, że sprzymierzeńcami w nauce są: życzliwa atmosfera, entuzjazm, zabawa i humor. Wszystko po to, aby bez zbędnego wgłębiania się w skomplikowane zagadnienia lingwistyczne osłuchać się z językiem i zachęcić do dalszej nauki. Omijamy zatem tradycyjne podejście szkolne i uczymy poprzez zabawę, gdyż zabawa w tym wieku to jedna z najważniejszych potrzeb dziecka.

 

Dzieci ucząc się języków poszerzają swoje horyzonty. Uświadamiają sobie, że istnieją kraje, języki, społeczeństwa, które różnią się od nas. To bardzo ważne, by już najmłodszych lat wiedzieli o różnorodności świata i wykazywali zainteresowanie innymi kulturami.

Zajęcia z projektu odbywają się w każdy piątek !

PLAN

PRZEDSZKOLE MIĘDZYNARODOWE

JĘZYK: CZAS START!

Program zajęć

Zaczynając przygodę z nowym językiem rozpoczynamy naukę od lokalizacji kraju na mapie.

Uczymy się podstawowych zwrotów grzecznościowych. Poznajemy charakterystyczne miejsca, typowe regionalne przekąski, występujące owoce i warzywa, bajki, piosenki, tańce i wybrane zabawy.

Wszystko to oczywiście obrazujemy wyświetlając zdjęcia i filmiki.

Nie zapominamy o aktywności poprzez zajęcia plastyczne wybraną techniką: lepienie, malowanie, rysowanie, wyklejanie itp.

Zajęcia kulinarne są nieodzownym elementem programu, podczas których dzieci będą mogły przygotowywać i degustować regionalne dania.

Harmonogram zajęć językowych

  • wrzesień, październik – POLSKA
  • listopad, grudzień – CZECHY
  • styczeń, luty – GRUZJA
  • marzec, kwiecień – INDIE
  • maj, czerwiec – AUSTRALIA

Zajęcia odbywają się systematycznie a dzień związany z danym krajem jest bogaty w atrakcje, zabawę i niespodzianki !!

Zapraszamy Państwa i Wasze Pociechy do wspólnej podróży dookoła świata !!