AMO Mokotów

Nasza kadra

Kamila Stępień

Kierownik Placówki, wychowawca grupy Maluszków

Ukończyła pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Jest osobą pracowitą, szczerą i gotową nieść pomoc w każdej sytuacji. Największą przyjemność sprawia jej przekazywanie dzieciom radości, jaką może dać poznawanie świata i zdobywanie wiedzy. Prywatnie zaangażowana w niesienie pomocy bezdomnym zwierzętom.

Magdalena Zajączkowska

Wychowawca grupy Starszaków – „SOWY MĄDRE GŁOWY”

Absolwentka Pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.”

Jest osobą niezwykle otwartą, serdeczną i ciepłą, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom, potrzebom dzieci. Zawsze słuchająca dzieci. Jej receptą na bolączki świata są pochwały i pozytywne myślenie, co dzięki jej przekonaniu staje się rzeczywistością.

Jako wychowawca stara się ukazać przedszkolakom świat pełen szacunku i wzajemnej tolerancji. Uważa, że każde dziecko powinno być akceptowane i kochane, dlatego ważne jest dla niej indywidualne podejście do każdego dziecka – odkrywanie jego możliwości oraz wspólne pokonywanie słabości.

Prywatnie pasjonatka żeglarstwa i ogrodnictwa.

Anna Skłucka

Nauczyciel

Studentka studiów licencjackich na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Jest osobą pogodną, uśmiechniętą, a zarazem wymagającą i wytrwałą. Wobec dzieci stara się być przyjazna i życzliwa, ale też konsekwentna.

Gotowa nieść pomoc w każdej sytuacji w tempie błyskawicy. Mama dwójki pięknych dziewczynek. Zawsze na miejscu, zawsze o czasie. W swych niedużych rękach potrafi unieść wiele ważnych spraw jednocześnie. Jej pomoc jest nieoceniona dla nauczycieli i ważna dla dzieci, które próbują za nią nadążyć.

Prywatnie miłośniczka zwierząt i gimnastyki artystycznej.

Zofia Kalinowska

Nauczycielka języka angielskiego

Pasjonatka języka angielskiego, którym najchętniej posługiwałaby się w rozmowach z każdym, nawet najmłodszymi. Absolwentka kierunku Edukacja i Rehabilitacja Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.
Posiada First Certificate in English na poziomie C1.

Uczy dzieci i młodzież od przedszkola do matury. Wyznaje zasadę nauki poprzez zabawę i aktywizowanie dzieci oraz otaczanie ich brzmieniem języka w sytuacjach codziennych.
One nie muszą wiedzieć, że się uczą!
Za cel stawia sobie, aby dzieci czerpały przyjemność z zajęć i uwielbia obserwować moment, kiedy dzieci przekraczają barierę i zaczynają mówić po angielsku. Każdy postęp i każda aktywność dziecka jest na zajęciach doceniana.

Prywatnie zafascynowana krawiectwem i rękodziełem.

Agnieszka Kotkowska

Logopeda ogólny i kliniczny, terapeuta ręki, nauczyciel logorytmiki

Absolwentka studiów licencjackich i magisterskich na kierunku Logopedia ogólna i kliniczna prowadzonym wspólnie przez Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Uniwersytet Warszawski. Studentka studiów podyplomowych na kierunku Przygotowanie pedagogiczne (Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi) oraz Kształcenie głosu i mowy (Uniwersytet SWPS). Dodatkowo uczestniczy w wielu szkoleniach i warsztatach, które zapewniają ciągły rozwój zawodowy.

W swojej pracy najbardziej ceni kontakt z dziećmi i ich rodzicami. Stawia na systematyczność i zaangażowanie z obu stron. Nieustannie namawia do współpracy, aby uzyskać jak najlepszy efekt terapeutyczny. Otwartość i cierpliwość pozwala na zdobycie zaufania dzieci i świetną zabawę podczas zajęć. 

Prywatnie dumna mama, wokalistka z pasją, miłośniczka muzyki i tańca.