AMO Mokotów

 

Dlaczego warto wybrać nasze przedszkole?

W AMO & FRIENDS cenimy sobie indywidualne podejście do dziecka oraz stały kontakt z rodzicami. Dzięki naszej kameralności możemy sobie pozwolić na zaspokojenie jak największej liczby potrzebnaszych milusińskich. Nasze sale są radosne i kolorowe, dzięki temu pobudzają wyobraźnie dzieci i zapewniają poczucie bezpieczeństwa. Szeroki wachlarz zajęć pobudza ciekawość i umożliwia rozwój zainteresowań, a ciepli nauczyciele dbają o postępy emocjonalne i poznawcze przedszkolaków.

Nasz własny, duży plac zabaw zapewnia niezapomniany czas spędzany na świeżym powietrzu. Dzięki temu możemy poszerzać horyzonty naszych podopiecznych oraz aktywizować ich w prace ogrodnicze, sportowe, malarskie itp.

Nasze przedszkole znajduję się przy ul. KWIATOWEJ 28. Nasza lokalizacja pozwala na na szybkie dotarcie do każdego rejonu Stolicy dzięki stacjom metra, które znajdują się niedaleko naszego przedszkola.

Zajęcia realizowane w ramach czesnego

 • Język angielski
 • Taniec współczesny
 • Rytmika
 • Plastyka i warsztat
 • Zajęcia ruchowe wg Weroniki Sherborne
 • Zajęcia z zakresu tematyki kulinarnej, ekoligicznej i ogrodniczej
 • Język angielski – codziennie!

Zajęcia dodatkowe

 • Gordonki
 • Judo
 • Zumba

Credo Przedszkola AMO & FRIENDS Kwiatowa

Przedszkole AMO & FRIENDS Kwiatowa jest kameralnym miejscem przepełnionym ciepłem, zrozumieniem i uprzejmością.  Każdego dnia dokładamy starań, by stworzyć przestrzeń pełną radości i akceptacji, w której dzieci będą czuły się wysłuchane i bezpieczne.

Każde dziecko to inne wyzwanie

Jesteśmy przekonani, że czas, który dzieci spędzają w przedszkolu, sprzyja ich rozwoju i pozwala na osiągnięcie pełnej gotowości szkolnej. Aby móc wykorzystać potencjał naszych przedszkolaków, stawiamy na indywidualne podejście, które umożliwia bliższe poznanie przedszkolaków. Każde dziecko z Przedszkola AMO&FRIENDS jest dla nas ogromnym wyzwaniem, któremu chcemy sprostać. Na co dzień staramy się więc rozwijać w dzieciach naturalny potencjał, wykorzystywać ich mocne strony i wzmagać talenty. Każde dziecko jest najlepsze w czymś innym, naszą rolą jest to dostrzec i wspierać.

Wszystkie dzieci należą do jednego społeczeństwa

Indywidualne podejście, ale też współpraca. Od początku istnienia Przedszkola AMO&FRIENDS ważne jest dla nas również nastawienie na społeczny wymiar edukacji przedszkolnej. Jesteśmy otwarci dla wszystkich dzieci – wierzymy, że różnice mogą nas do siebie zbliżać i pozwalają nam na lepsze poznawanie świata. Nasza kadra jest dobrze wykwalifikowana i świetnie przeszkolona w kierunku pracy z różnymi dziećmi z niejednorodnych środowisk. Dokładamy starań, by to, co na ogół dzieli, w naszym przedszkolu łączyło.

W AMO&FRIENDS nie ma miejsca na nudę

Grupy w naszym Przedszkolu są zróżnicowane wiekowo, co wzmaga nieustanny rozwój dzieci i pomaga im w oswajaniu rzeczywistości. Nasze przedszkolaki każdego dnia spędzają czas na dworze – raz jest to plac zabaw, a raz poznawanie otaczającej nas przyrody. Lubimy zbierać patyki, pozwalamy na obcowanie z naturą i cieszymy się z każdego zielonego listka. W sezonie wiosennym dzieci same sadzą owoce i warzywa, pielęgnują je i obserwują, jak dojrzewają.

Często zdarza nam się opuszczać mury przedszkola. Lubimy przyglądać się z bliska temu, co dzieje się w Straży Pożarnej, a także poznawać kulisy pracy na Poczcie. Zaznajamiamy dzieci z kulturą i historią. Aktywnie zwiedzamy Warszawę, pokazujemy dzieciom ważne miejsca w stolicy i wskazujemy na obszary zainteresowań, których dzieci jeszcze nie odkryły. Nasze przedszkolaki z radością odwiedziły chociażby Ambasadę Rosyjską, a zaraz potem uczyły się grać na bębnach afrykańskich. Nie boimy się wyzwań, odsłaniamy przed dziećmi Zachętę i wskazujemy na różne oblicza sztuki. Największą radość rokrocznie sprawia jednak wizyta w Centrum Nauki Kopernik.

Język angielski nie jest dla nas językiem obcym

Współcześnie język angielski stał się elementem naszej codzienności. W naszym przedszkolu dzieci uczą się więc wielu piosenek i wierszyków, ale raz po polsku, a raz po angielsku. Oswajamy dzieci z tym, że codziennie mówi się do nich po angielsku i zależy nam, by dla naszych przedszkolaków rozmawianie w tym języku nie było niczym nadzwyczajnym. Bawimy się z dziećmi tak, by nawet nie zauważyły, że przez zwykłe aktywności nabywają niezwykłej umiejętności mówienia w języku angielskim już we wczesnych latach przedszkolnych.

Piosenka jest dobra na wszystko

Rozwijamy muzyczną ciekawość dzieci, kształtujemy ich słuch i wspieramy aktywności muzyczne i ruchowe. Zajęcia z rytmiki wspierają rozwój intelektualny, fizyczny i emocjonalny. Taniec, który jest nieodzownym elementem naszej oferty, zachęca do większej aktywności ruchowej. W naszym przedszkolu korzystamy z dorobku dydaktycznego Weroniki Sherborne – opracowany przez nią plan zajęć ruchowych pozwala naszym dzieciom na lepsze poznanie siebie nawzajem, a także wzmacnia poczucie własnej wartości.

Sztuka cenniejsza niż złoto

Z dbałością podchodzimy również do rozwoju zdolności plastycznych dzieci – nie wymagamy jednak, by dzieci od razu malowały portret mamy. Pozwalamy na zabawy sensoplastyczne, które nie tylko pobudzają zmysły i przygotowują ręce do utrzymania kredek i pędzli, lecz także wpływają na rozwój abstrakcyjnego myślenia. Nie boimy się odważnych połączeń kolorystycznych i cieszymy się, gdy dzieci same tworzą upominki dla swoich rodziców.

Czy to bajka, czy nie bajka

Każdego dnia czytamy dzieciom baśnie i bajki. Bez względu na to, po jaką literaturę będą sięgały w przyszłości, dzisiaj chcemy zbudować solidne fundamenty, które pozwolą na świadomie podejmowane wybory literackie. Stosowana przez nas bajkoterapia ma zbawienny wpływ na cały układ nerwowy, dlatego dbamy o to, by była ona nieodłącznym elementem popołudniowego relaksu.

Przedszkole AMO&FRIENDS to wybór dzieci i dorosłych

W naszej pracy staramy się działać tak, by stworzyć przestrzeń najlepszą dla dzieci, ale też taką, z której będą dumni rodzice. Zależy nam na stałej współpracy z rodzicami i opiekunami naszych przedszkolaków. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wyłącznie współdziałanie Przedszkola i rodziców przyczyni się do harmonijnego rozwoju dzieci.

Zapewniamy

 • Kameralne grupy wiekowe
 • Godziny otwarcia od 7 do 18
 • 4 posiłki dziennie
 • Opiekę logopedy
 • Indywidualne podejście do dziecka
 • Przestronne sale edukacyjne
 • Zajęcia rozwijające zainteresowania dziecka
 • Realizację Podstawy MEN nie tylko w przedszkolu !
 • Angielski codziennie
 • Wyjścia tematyczne ,wycieczki krajoznawcze i edukacyjne