AMO Mokotów

AMO Mokotów

Dlaczego warto wybrać nasze przedszkole?

W AMO & FRIENDS cenimy sobie indywidualne podejście do dziecka oraz stały kontakt z rodzicami. Dzięki naszej kameralności możemy sobie pozwolić na zaspokojenie jak największej liczby potrzeb naszych milusińskich. Nasze sale są radosne i kolorowe, dzięki temu pobudzają wyobraźnię dzieci i zapewniają poczucie bezpieczeństwa. Szeroki wachlarz zajęć pobudza ciekawość i umożliwia rozwój zainteresowań, a ciepli nauczyciele dbają o postępy emocjonalne i poznawcze przedszkolaków.

Nasz własny duży plac zabaw zapewnia niezapomniany czas spędzany na świeżym powietrzu. Dzięki temu możemy poszerzać horyzonty naszych podopiecznych oraz aktywizować ich w prace ogrodnicze, sportowe, malarskie itp.

Przedszkole AMO znajduje się przy ulicy Kwiatowej 28. Lokalizacja na Starym Mokotowie pozwala na szybkie dotarcie do każdego rejonu stolicy dzięki stacjom metra Racławicka i Pole Mokotowskie.

Credo Przedszkola AMO & FRIENDS Kwiatowa

Przedszkole AMO & FRIENDS Kwiatowa jest kameralnym miejscem przepełnionym ciepłem, zrozumieniem i uprzejmością.  Każdego dnia dokładamy starań, by stworzyć przestrzeń pełną radości i akceptacji, w której dzieci będą czuły się wysłuchane i bezpieczne.

Każde dziecko to inne wyzwanie

Jesteśmy przekonani, że czas, który dzieci spędzają w przedszkolu, sprzyja ich rozwoju i pozwala na osiągnięcie pełnej gotowości szkolnej. Aby móc wykorzystać potencjał naszych przedszkolaków, stawiamy na indywidualne podejście, które umożliwia bliższe poznanie przedszkolaków. Każde dziecko z Przedszkola AMO&FRIENDS jest dla nas ogromnym wyzwaniem, któremu chcemy sprostać. Na co dzień staramy się więc rozwijać w dzieciach naturalny potencjał, wykorzystywać ich mocne strony i wzmagać talenty. Każde dziecko jest najlepsze w czymś innym, naszą rolą jest to dostrzec i wspierać.

Wszystkie dzieci należą do jednego społeczeństwa

Indywidualne podejście, ale też współpraca. Od początku istnienia Przedszkola AMO&FRIENDS ważne jest dla nas również nastawienie na społeczny wymiar edukacji przedszkolnej. Jesteśmy otwarci dla wszystkich dzieci – wierzymy, że różnice mogą nas do siebie zbliżać i pozwalają nam na lepsze poznawanie świata. Nasza kadra jest dobrze wykwalifikowana i świetnie przeszkolona w kierunku pracy z różnymi dziećmi z niejednorodnych środowisk. Dokładamy starań, by to, co na ogół dzieli, w naszym przedszkolu łączyło.

W AMO&FRIENDS nie ma miejsca na nudę

Grupy w naszym Przedszkolu są zróżnicowane wiekowo, co wzmaga nieustanny rozwój dzieci i pomaga im w oswajaniu rzeczywistości. Nasze przedszkolaki każdego dnia spędzają czas na dworze – raz jest to plac zabaw, a raz poznawanie otaczającej nas przyrody. Lubimy zbierać patyki, pozwalamy na obcowanie z naturą i cieszymy się z każdego zielonego listka. W sezonie wiosennym dzieci same sadzą owoce i warzywa, pielęgnują je i obserwują, jak dojrzewają.

Często zdarza nam się opuszczać mury przedszkola. Lubimy przyglądać się z bliska temu, co dzieje się w Straży Pożarnej, a także poznawać kulisy pracy na Poczcie. Zaznajamiamy dzieci z kulturą i historią. Aktywnie zwiedzamy Warszawę, pokazujemy dzieciom ważne miejsca w stolicy i wskazujemy na obszary zainteresowań, których dzieci jeszcze nie odkryły. Nie boimy się wyzwań, odsłaniamy przed dziećmi Zachętę i wskazujemy na różne oblicza sztuki. Największą radość rokrocznie sprawia jednak wizyta w Centrum Nauki Kopernik.

Język angielski nie jest dla nas językiem obcym

Współcześnie język angielski stał się elementem naszej codzienności. W naszym przedszkolu dzieci uczą się więc wielu piosenek i wierszyków, ale raz po polsku, a raz po angielsku. Oswajamy dzieci z tym, że codziennie mówi się do nich po angielsku i zależy nam, by dla naszych przedszkolaków rozmawianie w tym języku nie było niczym nadzwyczajnym. Bawimy się z dziećmi tak, by nawet nie zauważyły, że przez zwykłe aktywności nabywają niezwykłej umiejętności mówienia w języku angielskim już we wczesnych latach przedszkolnych.

Piosenka jest dobra na wszystko

Rozwijamy muzyczną ciekawość dzieci, kształtujemy ich słuch i wspieramy aktywności muzyczne i ruchowe. Zajęcia z rytmiki wspierają rozwój intelektualny, fizyczny i emocjonalny. Taniec, który jest nieodzownym elementem naszej oferty, zachęca do większej aktywności ruchowej. W naszym przedszkolu korzystamy z dorobku dydaktycznego Weroniki Sherborne – opracowany przez nią plan zajęć ruchowych pozwala naszym dzieciom na lepsze poznanie siebie nawzajem, a także wzmacnia poczucie własnej wartości.

Sztuka cenniejsza niż złoto

Z dbałością podchodzimy również do rozwoju zdolności plastycznych dzieci – nie wymagamy jednak, by dzieci od razu malowały portret mamy. Pozwalamy na zabawy sensoplastyczne, które nie tylko pobudzają zmysły i przygotowują ręce do utrzymania kredek i pędzli, lecz także wpływają na rozwój abstrakcyjnego myślenia. Nie boimy się odważnych połączeń kolorystycznych i cieszymy się, gdy dzieci same tworzą upominki dla swoich rodziców.

Czy to bajka, czy nie bajka

Każdego dnia czytamy dzieciom baśnie i bajki. Bez względu na to, po jaką literaturę będą sięgały w przyszłości, dzisiaj chcemy zbudować solidne fundamenty, które pozwolą na świadomie podejmowane wybory literackie. Stosowana przez nas bajkoterapia ma zbawienny wpływ na cały układ nerwowy, dlatego dbamy o to, by była ona nieodłącznym elementem popołudniowego relaksu.

Przedszkole AMO&FRIENDS to wybór dzieci i dorosłych

W naszej pracy staramy się działać tak, by stworzyć przestrzeń najlepszą dla dzieci, ale też taką, z której będą dumni rodzice. Zależy nam na stałej współpracy z rodzicami i opiekunami naszych przedszkolaków. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wyłącznie współdziałanie przedszkola i rodziców przyczyni się do harmonijnego rozwoju dzieci.

Zapewniamy

  • Kameralne grupy wiekowe
  • Godziny otwarcia od 7 do 18
  • 4 posiłki dziennie
  • Opiekę logopedy
  • Indywidualne podejście do dziecka
  • Przestronne sale edukacyjne
  • Zajęcia rozwijające zainteresowania dziecka
  • Realizację podstawy MEN
  • Angielski codziennie
  • Wyjścia tematyczne, wycieczki krajoznawcze i edukacyjne.