AMO Okęcie

Nasza kadra

Dorota Kolke

Kierownik Placówki, Nauczyciel

Ukończyła studia magisterskie w Warszawie na kierunku pedagogika resocjalizacyjna i praca socjalna, a także studia podyplomowe w zakresie pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna .
Prywatnie mama Oli. Jest osobą otwartą,pogodną i uśmiechniętą, zawsze pełną chęci do pracy. Ambitna, zdecydowana i prawdziwie pochłonięta sprawami dzieci. W swojej pracy kieruję się przede wszystkim miłością do dziecka, kocha dzieci i pracę z nimi. Moim życiowym celem jest praca z dziećmi, która daje mi ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia zawodowego. Największą nagrodą dla mnie jest uśmiech moich podopiecznych.
W swojej pracy stara się, aby dziecko było szczęśliwe i czuło się dobrze w miejscu, w którym przebywa, gdyż – jak mówił Janusz Korczak – „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

 

Angelika Gąsiorek

Opiekun żłobkowy

Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyła odbywając praktyki w żłobku. Jest osobą cierpliwą, kreatywną i opiekuńczą. W pracy z maluchami stawia na ich bezpieczeństwo i indywidualne podejście do każdego dziecka. W życiu stara się cieszyć z małych rzeczy i dostrzegać piękno otaczającego nas świata. Miłośniczka górskich wypraw. Piękna życia i empatii stara się zapewnić domową atmosferę w grupie. Jej życie motto: “Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się że wszystkich sił- tego czego pragnie” Paulo Coelho

 

Anna Kowalska

Nauczyciel grupy przedszkolnej

Studentka na kierunku Pedagogika o specjalności: Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Jest osobą pogodną ,odpowiedzialną i empatyczną. Ma pozytywne podejście do życia, a ponadto pełna energii i chęci do pracy z dziećmi. Uważa, że nic nie rozwesela świata lepiej niż dzieci. Punktem wyjścia w jej relacjach z dziećmi jest zbudowanie atmosfery zaufania i bezpieczeństwa, która jest wstępem do pracy nad wszechstronnym rozwojem maluchów.

 

Wiktoria Dawidczyk

Opiekun grupy żłobkowej

Studiuje na kierunku pedagogika wczesnoszkolna na uczelni SGGW w Warszawie. Interesuje się muzyką, tańcem a także podróżami w Polskie Góry. Jest osobą otwartą, spokojną, cierpliwą i szczerą. W łatwy sposób nawiązuje kontakt z dziećmi zyskując ich sympatię oraz zaufanie. W swojej pracy stara się być sumienna i konsekwentna. Praca z dziećmi daje jej ogromną satysfakcję i radość. Podziwia ich spontaniczność i entuzjazm oraz ciekawość świata. Traktuje tę pracę jako swoją pasję. Szybko przywiązuje się do dzieci. Uważa, że rozłąka z rodzicem dla dziecka bywa bardzo trudna, dlatego każdego dnia stara się, aby atmosfera w jej grupie była przyjemna, radosna oraz pełna ciepła i szacunku. Zależy jej na tym, aby maluchy chętnie przychodziły do przedszkola oraz wracały z niego z uśmiechem na twarzy. Jej motto : „bo najpiękniejsze na świecie jest uśmiech szczęśliwego dziecka”.